HALI TAMİRİ


halı tamircisi

Halı tamiri Geleneksel sanatlarımızdan olan halı ve kilim sanatı, modernleşme süreciyle birlikte artık fabrikalarda seri üretim şeklinde yapılmaktadır. Bunun yanısıra geleneksel el dokuması olarak halılarımız şaheser bir güzellikte halen üretilerek ülkemizin önemli turizm ürünüdür. El dokuması ya da fabrika çıkışlı halılar zamanla dayanıklılığından bir bozulma gösterebilir. Bu da halı tamiri ihtiyacını doğurur.

Ancak artık bunu kendinize sorun etmeyin. Halılardaki olası arızalar firmamız tarafından hemen analize tabi tutulur.

Daha sonra uzman teknik kadromuz ve makinelerimiz tarafından onarımı yapılır. Halı tamiri işlemlerimizi itina ile yapmakta olup değerli müşterilerimize eksiksiz hizmet sunmaya gayret etmekteyiz.


KİLİM TAMİRİ


kilim tamiri

Kilim tamiri için doğru adrestesiniz. Sizler de evlerinizde ve yaşam alanlarınızın her yerinde kullandığınız kilimleriniz ile ilgili tamir desteği almak istiyorsanız, hiç şüphesiz alanında zaman ve deneyimli bir adrese ürünlerinizi teslim etmek istersiniz. İşte bunun için yıllardan bu yana sizlerin sadece bir tık kadar uzağınızda yer alan firmamızı tercih edebileceğinizi söylemek istiyoruz.

Kilimleriniz üzerinde hiç beklemediğiniz lekeleri çıkartmakta bizim temel görevimiz. Kilimlerinizin ömrün uzatmak, inatçı kir ve lekelerden kurtulmalarını sağlamak amacı ile oldukça doğal olan temizleyici ürünlerini kullanmaktayız. Bu sayede hem gerekli sorunlarını gidermenin hem de her yönü ile hijyenik bir kilim kullanmanın da hiç de zor olmadığını anlayacaksınız.


EL DOKUMA HALI TAMİRİ


el dokuma halı tamiri

El dokuma halı tamiri El dokuma halılara, fabrika seri üretiminden daha çok değer verilir. Üzerinde titiz çalışma, insan emeği, göz nuru olduğundan korunması konusunda titizlik gösteririz. Ayrıca dedelerden kalma ata yadigârı diyebileceğimiz el dokuma halıları da bulunmaktadır.

Bunlara adeta kendi çocuğumuz gibi kıymet vererek nesilden nesile aktarılmasına gayret ederiz. Ancak halı da diğer eşyalar gibi zaman içinde yıpranma belirtileri gösterir. Aynı durum kilimler için de söz konusudur.

Halı ve kilimlerde zaman içindeki yıpranmalar çürüme ve boya karışımları ortaya çıkabilmektedir. Ancak üzülmenize gerek yok. El dokuma halı tamiri ve onarımı konusunda deneyimli uzmanlarımız sorununuzu en kısa sürede dikkatli bir onarım süreci işleterek çözecektir. Halı tamirinde her türlü el dokuma halınızı menşei bağlantısına bakılarak malzemeler kullanmaktayız..


İPEK HALI TAMİRİ


ipek halı tamiri

İpek halı tamiri Halı, evlerimizi, işyerlerimizi sıcacık kaplayan, güzel bir görünüm kazanmasını sağlayan eşyalarımızdan bir tanesidir. Kullanılan mekâna ve kullanım amacına göre çok çeşitli halı modelleri vardır.

Yün halı, ipek halı, makina halısı, antika halı, el halısı, kilim gibi bu çeşitleri daha da artırabiliriz.

Firmamız ipek halı tamiri işlerinizi son derece titizlik ve özenle gerçekleştirmektedir. İpek halılar çok hassas olduklarından nemden, kirden, tozdan çok çabuk etkilenirler ve çok çabuk çürümeye yüz tutarlar.

İpek halılar, mucizevi şekilde, ipekböceğinin ağzından salgıladığı ipeğin, uzun işlemler sonucu ip haline getirilmesiyle yapılırlar.

Bu nedenle ipek halı üretebilmek zor olduğundan, çok zor ve uzun aşamalarda oluşturulduğundan dolayı, çok da ucuz olmayan maliyetler de satışa sunulurlar.

Bu sebeple değerli olan ipek halılarınızı çok iyi muhafaza etmeniz gerekmektedir. Halılarınız zamanla yırtılma, çürüme, püsküllerinde kopma, oluşan ve çıkmayan lekeler gibi nedenlerle sizin canınızı sıkabilir. Fakat üzülmenize hiç gerek yok. Firma olarak titiz ve kaliteli verdiğimiz hizmet ile daima müşterilerimize, halılarınızı ilk aldığınız günkü güzelliğinde teslim etme garantisi veriyoruz.


HALI ESKİTME VE DOKUMA


halı eskitme

Günümüzde halı eskitme, tadilat ve onarım gibi işlemler herkesin tercih ettiği işlemlerdir ve bunun için kurulmuş birçok firma vardır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken her halı için aynı işlemlerin yapılmaması ve aynı makinaların kullanılmaması önemlidir.

Firmamız sizden aldığı halıyı halı eskitme ve Dokuma işlemlerine tabi tutar. Bu işlemlerde her halı türü için farklı aparatlar kullanılır. Bunlar teknolojinin son ürünü olan ve halılara hiçbir zarar vermeyen yapıdadır. Sayfamızda eskitme ve dokuma işlemlerimizin nasıl yapıldığı ve hangi aşamalardan geçtiğine dair detaylı bilgileri görsel olarak da görme imkânınıza sahipsiniz. Halılarınız evlerinizden teslim alınır ve yine ücretsiz bir şekilde kapınıza teslim edilir


BOYAMA – BOYA ÇIKARMA


halı boya çıkarma ve yenileme

Bir evi ev yapan üzerinde gezdiğiniz halılardır. Tabi ki çoğu ev hanımının derdi halıları değiştirmek olabilir. Bazı halılarınızın manevi değeri gerçekten yüksek olduğundan dolayı kullanmak isteyebilir ve bunu çok fazla eskitebilirsiniz. Takdir edersiniz ki üzerinde çok gezildiği için halılarınıza ne kadar dikkat ederseniz edin ayaklarınızdan dolayı halı yıpranır ve kirlenir. Sürekli yıkanmadan dolayı halılarınızın rengi çıkmaya solmaya başlayabilir.

Biz sizin için tüm bu dertlerine bir çözüm bulduk. Sizin için halılarınızı alıyor onları ilk gün almışsınız gibi parlak, göz alıcı bir şekilde size iade ediyoruz. Bu halı benim değil, bu halı sıfır bir halı diyecek kadar şaşırabilirsiniz.


HALI SAÇAK TAMİRİ


halı saçak tamiri

Kullanmış olduğunuz halı ve kilimlerinizin saçakları zamanla yıpranarak deforme olmaktadır. Halı ve kilim saçaklarının deforme yada kompuş olması zaman içersinde halı ve kilimlerinize daha çok zarar vererek ömürlerinin kısalmasına sebep olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki bu kirli ve eksik görüntü halılarınızın ve kilimlerinizin görünüşünü ve kıymetini düşürürmekle birlikte evinizde pek hoş olmayan görüntülere sebebiyet vermektedir.

işte bu gibi durumlarda her türlü halı ve kilimlerinizin saçaklarını büyük bir titizlik ile asılları gibi tekrardan halı saçak tamiri yaparak, ilk günkü kadar yeni ve de sağlamlığa kavuşturmaktadır.


EL DOKUMA HALI YIKAMA


el dokuma halı yıkanırmı

Özellikle el dokuma halı yıkama işlemlerinde halım bozulur mu rengine zarar gelir mi diye düşünmeyin el dokuma halıların yıkama şekli normal halıya göre değişkenlik gösterir.El dokuma halı yıkama da halılar tek tek yıkanır. Kullanılan deterjanlar halını rengine dokusuna zarar vermeyen deterjanlar kullanılır.

Halı Tamirhanesi olarak her çeşit antika ve el dokuma halı yıkama işlemimiz mevcuttur.

Nur Konfor Halı Yıkama merkezimizde; milas, bünyan, hereke, yağcı bedir, taşpınar, keçikale, iran halısı, çin halısı, iran halısı, ipek halı ve antika halılarınız yıkama yapılır.
Bilindiği gibi el dokuma halılar, üretimleri itibari ile hassas halılardır. Bu hassasiyetin içersinde, ipliklerin yün olması, boyanın kök boya olması ve yöresine has bir dokuma tarzının olmasıdır. Zümrüt Halı Yıkama firmamzda her el dokuma halı yıkama işleminde, renk vermemesi için özel solüsyonlu şampuanlarla yıkama yapılarak, renklarinin karışması ve akması önlenmiş olur.
Zümrüt Halı Yıkama firmamızın ustaları el dokuma halılarınızı elde ve ayrı ayrı yıkama usüllerine göre yıkama yapar. Sizler için maddi ve manevi değerlerini bilir ve gereken yıkama işlemini ona göre yapar.